KALVSJOLIA'S VIKING

(M) N-6477/74
Qualifications: TR / Dyspl.: B
Kennel
CASTOR VOM HUTTENTAL (M) DPSZ46/82-DGSTB31268 (Derby, solms, JS,VGP,Btr.)
ANKE VON CATENHORN (F) VDH86/0310203 (CH.ALL, VDH-CH)
CUNNINGHAM'S HIGHLANDER (M) DGSZ91/031-SHSB001195
ASSAN VON CATENHORN 1986-10-01 (M) VDH-86/031-0201 (Beste Rude 1991 VDH ChA-CAC 1ers Prix HAP et HZP)
JUMP DU BOIS DES VENERES (M) LOF 26413/4529 (CHCS TR)
MINOS DES PRALINES D'AUBEJOUX (M) LOF 28067/4927
MONA-LISA DES PRALINES D'AUBEJOUX (F) LOF 28072/5562
MYLORD-MOZART DES PRALINES D'AUBEJOUX (M) LOF 28069/4920
MYRTO DES PRALINES D'AUBEJOUX 1996-04-11 (F) LOF 28071/5561 (CHAMPION -CHIB -CHCS -TR)
CESSNA VOM HUTTENTAL (F) DPSZ48/82
SUNDOWNER'S BESS 1988-11-03 (F) DGSZ88/0310366
SUNDOWNER'S FALLON (F)
SUNDOWNER'S FLAIR 1993-11-10 (F) DGSZ-93/0864
SUNDOWNER'S JARAH 1996-04-23 (F) DGSZ-96/1127
SUNDOWNER'S JUSTIN 1996-04-23 (M) DPSZS.G.000109 (CHAMPION -CHDE.B)
SUNDOWNER'S CLIO 1989-12-14 (M) DGSZ89/0310439
GISKO VON HELORY (M) DPSZ85/78-DGSTB27302 (Isch,Dt.Ch. ( VDH))
BELLE VOM MEERER BUSCH (F)
CAJUS VOM SCHOFFENGRUND (M) DGSZS.G.000288 (CHAMPION -DE.B)
JANKO VOM EIXELBERG (M) VDH/DPSZ55/82 (Derby, AZP,VGP,FES)
HEIKE UT EYTHER-LAND (F) VDH84/0310103
JOSHA VOM EIXELBERG (M)
BRINA VON CATENHORN (F) 789654
KING VOM EIXELBERG (M) DPSZ48/84-DGSTB34121
BLACK DEVIL'S QUASIMODO (M) VDH/DPSZ33/87 (CHIT CHDE.T)
VRONI VOM EIXELBERG (F) DPSZ80/91 (CH-DE.B)
LORE DE PIERRE AIGUE (F) DPSZ79/79
BRITA VOM ZABELSTEIN (F) DPSZ94/79 (DSchCH)
ELKO VON DER MARK (M) DPSZ131/83
GAMBRINUS VON DER MARK (M) VDH/DPSZ3/86
MILADY DE L'IN RATEL 1976-08-10 (M) LOF 10080/1319
MOON DU SIFFRA LOVE (F) LOF 9803
PAPIRUS DE LA HAIE CASTELAYNE 1979-08-18 (M) LOF 12631
PLUME DE LA HAIE CASTELAYNE 1979-08-18 (F) LOF
SCOUT DE LA HAIE CASTELAYNE (M) SHSB379774 (CHIB CHB All. Trialer P.E.GT. Ch. ( VDH))
MURAT DE L'IN RATEL (M) LOF 10074
PRIMEVERE DES MONTS D'OLMES 1979-07-21 (F) LOF 12579
NAYA DE SAINT WAAST (F) LOF 11138/1676
SAMMY DE SAINT WAAST 1981-02-12 (M) LOF 14261/01888 (CHIB - Trialer)
HEBE DU ROUX MIROIR 1983-08-19 (F) LOF
HERA DU ROUX MIROIR 1983-08-19 (F) LOSH503456 (Elite)
IDYLL DU ROUX MIROIR 1984-06-04 (M) LOSH517920
KANDJAR DE LANSRODE (M) LOSH573997
SIKY DE SAINT WAAST (F) LOF
BAIA AIDA DE SAINT WAAST (F) LOF
DIANE DE SAINT WAAST 1988-03-21 (F) LOF 20492
IF DE SAINT WAAST (M) LOF 8148/626
VIOLETTE DE SAINT WAAST (F) LOF 7505/635
NIGHT DE SAINT WAAST (M) LOF
SAIS DU CASSAIRE (F) LOF 14401
AIXIE DU CASSAIRE 1985-11-03 (F) LOF 18206
SIKKIM DU CLOS DES JEUBÉS (M) LOF 13841/1927
BASTOS DE FIAMMA NERA (F) LOF 18709/3424
SILÈNE DU CLOS DES JEUBÉS (F) LOF (CH IB Tr)
BOUT'CHINE DU CLOS DES JEUBÉS (F) LOF
CARDELINE DU CLOS DES JEUBÉS (F) LOF (CH T)
OSSIAN DE LA TOUR SARRAZINE (M) LOF 11677
SCOUT DE LA HAIE CASTELAYNE (M) SHSB379774 (CHIB CHB All. Trialer P.E.GT. Ch. ( VDH))
AUDREY BEN NAVIS (F) SHSB381078
CLYDE VON SPRANTAL (M) (Trialer)
UTICA DE LA HAIE CASTELAYNE (F) LOF 16073
AJAX DE MEDAVY (M) LOF
ESTHER DES VERDIAUX (F) LOF
ANIS DE MEDAVY 1985-04-16 (F) LOF 17713
UZES DU BUISSON AU CERF (F) LOF 15736/2664 (Tr)
BEST DU BUISSON AU CERF (F) LOF
GREG DES BRUYERES SAUVAGES (M) LOF
HUXELLE DES BRUYERES SAUVAGES (F) LOF 25015/4871
BIRD DU BUISSON AU CERF (F) LOF 18815/3472 (CH A-IT)
FIDJI DU BUISSON AU CERF (F) LOF 23293/4319 (TR)
FIRST DU BUISSON AU CERF (M) LOF 23291/3930
FUNNY DU BUISSON AU CERF (F) LOF
HARDIE DU BUISSON AU CERF (F) LOF 24716/4749 (CHAMPION -TR)
HULAN DU BUISSON AU CERF (M) LOI LO511713 (TR, CH Eu)
GUS DU BUISSON AU CERF (F) LOF 23873/4488
JUDELLE DU BUISSON AU CERF (F) LOF 26217/5270 (CH P)
VAGABON DE LA FONTAINE GRAND JEAN 1984-07-07 (M) LOF 17247/2672
CORA DE LA FONTAINE GRAND JEAN 1987-03-16 (F) LOF 19650/3634
GINA DIT GOHELLE 1991-05-21 (F) LOF 24077
N-6477/74, LOF 8694/634
Note: data are entered by members. There is no guarantee about accuracy of data.